DPS PETRKLÍČEK (dětský pěvecký sbor) působí na ZŠ Krásného jako přípravka pro koncertní pěvecký sbor Petrklíč.

Dochází do něj nejenom žáci 4. a 5. ročníku tříd s rozšířenou výukou hudební výchovy, ale i žáci ze tříd s jiným zaměřením.

„Petrklíček“ během školního roku nacvičuje svůj repertoár v prostorách ZŠ  3xtýdně a pravidelně vždy v měsíci září absolvuje 5-denní soustředění v rámci Hudebního soustředění na Kroměřížsku v obci Roštín.

Mezi pravidelná vystoupení Petrklíčku patří účast na předvánočním „rozsvěcení stromu“ na Nové radnici v Brně-Židenicích, na Vánočním koncertě a Vítání jara dětským zpěvem ZŠ Krásného. Další možností účinkování jsou také výjezdy sboru v rámci koncertů pořádaných jinými školami.

Mgr. Monika Vašíčková, sbormistr

Hudební soustředění Roštín - září 2017